Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Petrem Hovězákem

20. 2. 2019

Jak hodnotíš z pozice trenéra podzimní část sezóny? Co se povedlo co nepovedlo?

Sezónu bych rozdělit na 2 části.

            První část sezóny je po odvolání trenéra. Kdy jsme si řekli, které věci nám nejvíce vadí a ty jsme okamžitě změnili a, i když jsme, začínali sezónu s 12 zdravými hráči tak mužstvo plnilo vše na 110% a bylo to vidět v účasti na tréninku a v prvních 6 kolech kde jsme předváděli hru, která nám přinášela i bodový zisk.

            Druhá část a zlom přineslo derby se Zbraslaví, které jsme vyhráli (dle mého názoru zaslouženě) a od té doby jsme lítali v oblacích, snížila se tréninková docházka a dle toho vypadala druhá část podzimu, kde jsme měli uhrát minimálně o 4 body více. Ale i přesto musíme být spokojení, je to zatím nejlepší podzim v 1A .

 

Jak jsi našel nového trenéra?

            Na hledání jsem měl 5 měsíců a nechtěl jsem nic uspěchat. Jednal jsem s třemi trenéry a nakonec padla volba na Petra Gamby. Ten působil několik sezón v sousedních Rosicích, jako hráč i trenér, tím pádem zná několik hráčů, kteří v Rosicích působily. Chtěl bych mu tímto popřát mnoho úspěchů spojených s fotbalem na Zastávce.

 

Budou nějaké změny v kádru?

            To je samozřejmě otázka, která je aktuální 2x ročně a pro mě jakožto i sportovního manažera noční můrou, protože si musíme říci zásadní pravidla amatérského fotbalu v ČR a to jsou: málo fotbalistů a Ti co umí, tak neví co si za to vzít. Podotýkám, že s naším rozpočtem patříme do 1. B nebo do Okresního přeboru. Takže pro Zastávku je prioritou výchova mládeže a následné zapracování dorostenců do mužského fotbalu, to je nejlevnější varianta, ale nalejme si čistého vína, generovat každý rok nadějné mládežníky neumí ani Sparta Praha, která nemá v Áčku žádného odchovance. Nezbývá tedy jiná možnost než doplnit kádr z venku a zde jsou dva faktory, první kvalita a povaha hráče a druhá ta důležitější cena.  Musím říci, že výběr hráčů, kteří nastupují za Zastávku, se nám zatím daří a chemie mužstva je dobrá.  

 

Jaké jsou cíle pro jarní část?

            V první řadě zvládnout pořádání plesu už ani nevím jestli bude 4? ,5? nebo 6? a co se týče fotbalu tak pokud budeme všichni zdraví a budeme poctivě trénovat tak by nám mělo patřit konečné umístění mezi 4-7 místem tabulky.

            Nakonec bych chtěl poděkovat všem, kteří se podílí svou dobrovolnou prací na fungování fotbalu v Zastávce, popřát hráčům, fanouškům hodně štěstí a zdraví v Novém roce a poděkování patří i všem sponzorům, kteří nás v této nelehké době pro sport nepřestali podporovat.

Takže sportu zdar a fotbalu zvlášť. SKOL.