Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhodnutí disciplinární komise, padly vysoké pokuty !!!

11. 11. 2013

Čtvrteční zasedání disciplinární komise jihomoravského fotbalového svazu rozhodlo následovně

Jen pro připomenutí, jedná se o konflikt po dohráném utkání 11. kola I.B třídy sk. B mezi mužstvy Čechie Zastávka - Sokol Pohořelice. Utkání skončilo výsledkem 1:0 pro naše mužstvo. S tímto výsledkem se ovšem nespokojilo hostující mužstvo, kterým se nelíbil celkový průběh zápasu, výkon rozhodčích a vygradovalo to výtržnostmi hostujících fanoušků, kteří navíc odmítali zaplatit vstupné na toto utkání.

DISCIPLINÁRKA ROZHODLA NÁSLEDOVNĚ:

4000,- Kč - pokutu obdrží fotbalový klub Sokol Pohořelice za výtržnost svých fanoušků na našem stadionu

6000,- Kč - takovou pokutu zaplatí náš fotbalový klub Čechie Zastávka za špatnou pořadatelskou službu během utkání

7 měsíců nepodmíněně - takový trest obdržel brankář Pohořelic Viktor Lossgott za napadení hlavního pořadatele Petra Hovězáka a hlavního rozhodčího.

NAVÍC ROZHODNUTÍ DK:

TJ Čechie Zastávka: 

 

DK nařizuje od jarní části soutěžního ročníku 2013/14 zajistit bezpečný odchod hráčů, rozhodčích a funkcionářů dle platných předpisů. Tuto úpravu zakreslit a popsat v řádu pořadatelské služby a nový řád předložit STK ke schválení v termínu nejpozději do 15.3.2014. Bude kontrolováno STK a delegátem svazu.

DK dále nařizuje pro pořadatelskou službu vždy označení pomocí barevných výstražných vest s viditelným nápisem pořadatel. 

DK JmKFS předává do KR rozhodčího p.Lenfeld Oldřich ID 88082294 za nepřesný postup při uvádění všech důležitých skutečností v ZoU při výtržnostech diváků a současně za nepodepsání tohoto přestupku vedoucími družstev a kapitány družstev uvedeného utkání na zadní straně v utkání 11.kola 1.B tř. sk.B muži Zastávka – Pohořelice, hraného dne 19.10.2013.

 

Komise rozhodčích se seznámila s vyjádřením  oddílů  k průběhu utkání I.B třídy sk. B Zastávka – Pohořelice , hraného dne 19.10.2013.  Komise vyzývá  všechny aktéry utkání hraných v soutěžích JmKFS ( funkcionáře, hráče, rozhodčí)  k dodržování veškerých předpisů týkajících se povinností pořadatele, které  směřují k  zajištění  bezpečnosti  hráčů, rozhodčích a všech dalších účastníků  fotbalových zápasů. Komise rovněž žádá všechny rozhodčí, aby v případě, že musí při utkáních řešit problémy s nedostatečným pořadatelským zajištěním, uvedli všechny události v zápise o utkání. KR bude iniciovat další opatření, která jsou nezbytná k zajištění bezpečnosti při utkáních v soutěžích JmKFS.