Jdi na obsah Jdi na menu
 


JmKFS zveřejnil pravidla pro soutěže mladších žáků v sezoně 2010/2011 !!!

3. 6. 2010

Od příští sezony se budou hrát I. třídy mladších žáků systémem 7 + 1. JmKFS na svých stránkách zveřejnil pravidla nového systému.

 

Obrazek

Pravidla soutěže mladších žáků JmKFS  (7 + 1)

 

1. Hrací plocha je polovinou normální hrací  plochy jejíž pomezní čáry jsou čarami „brankovými“ .  Čarami „pomezními“  jsou čára středová  a druhá čára  je 2 metry od brankové čáry  vyznačena  značkami .   (z důvodů bezpečnosti  hráčů )

 

2. Pokutové území je vyznačeno značkami  pro provedení zkráceného rohového kopu  ve  vzdálenosti  16,5 metru od levé a pravé tyče branky a 10 metru do hřiště  na postranních čarách .  Pokutová  značka se vyznačí proti středu branky ve vzdálenosti 9 metru  od brankové čáry.

 

3. Branky mají  rozměr  2 x 5  metrů a jsou umístěny uprostřed „brankových“ čar. Branky musí být opatřeny sítěmi.

 

4. Hrací doba je  2 x 30 minut  s dodržením 15 minutové přestávky.

 

5. Hraje se s míči číslo č. 4.

 

6. Každé družstvo má 8 hráčů, z nichž jeden musí být brankař.  V  zápise o utkání může být  uvedeno  maximálně 16 hráčů. Utkání nesmí být zahájeno, jestliže některé družstvo má méně než 6 hráčů.  Klesne-li počet hráčů během hry pod 6, rozhodčí  utkání ukončí.

 

7. Všichni v zápise uvedení  hráči mohou libovolně střídat  jak v přerušené, tak i v nepřerušené hře, avšak tím  způsobem ,  že nejprve opustí  hrací plochu  střídaný hráč  a teprve poté může vstoupit na vlastní polovinu hrací plochy nový hráč.  Střídání se provádí vždy jen z jedné,  před utkáním určené  strany hrací plochy. (střídání se neuvádí do zápisu o utkání)

 

8. Za přestupky bránícího hráče proti pravidlům ve vlastním pokutovém území se nařizuje pokutový kop.

 

9. Při provádění volných kopů musí být hráči soupeře nejméně 5 metrů od místa přestupku ,  aby hráč mohl míč rozehrát bez zbytečného zdržování.

 

10. Je-li míč ze hry za brankovou čarou, nebo se brankář dotkne v pokutovém území míče rukou  uvádí jej do hry zpět  z prostoru   pokutového území  a  to buď  vyhozením míče rukou ,  nebo výkopem  z  ruky.   Jakmile položí brankař  míč na zem,  muže pokračovat ve hře jen nohou.  Takto uvedený míč do hry musí  spoluhráč  brankaře  převzít  na své vlastní polovině hřiště.   Při porušení tohoto pravidla  zahrává soupeř  NVK  z pomyslné půlící čáry v místě , kde jí míč protnul.  V případě že brankář  převezme míč  od spoluhráče nohou , není  při rozehrávání míče nijak omezen.

 

11. Chytí-li brankář míč rukama, který byl přihrán nohou spoluhráče,( „malá domů“)  rozhodčí nařídí  NVK ze vzdálenosti 10 metrů od branky ve prospěch soupeřova družstva (stejný kop se provádí při znovu chycení míče brankářem),  bránící družstvo  může  stát  5 metrů od míče.

 

12. Neplatí ustanovení pravidla 11  o ofsajdu.

 

13. Hráči musí  mít  předepsanou  výstroj dle pravidel fotbalu a  musí být po  celou dobu utkání řádně ustrojeni (není dovoleno hrát s kopačkami s vyměnitelnými kolíky).

 

 

 

Zdroj: www.jmkfs.cz