Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fotbalový klub mládeže Kahan o.s. od nové sezony ve fotbalových mapách

17. 7. 2013

!!! FKM Kahan o.s. startuje od nové sezony 2013/2014 !!!


Mládežnické týmy TJ Čechie Zastávka budou od nového ročníku nastupovat pod názvem FKM Kahan!

Proč?

Základem tohoto řešení je dlouhotrvající krize spočívající ve zmenšujícím se počtu hráčů, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas nejen počítači a playstationu, ale i sportu a zejména pak sportu kolektivnímu, kde jeden se musí na druhého spolehnout.

Neméně důležitou skutečností je i fakt, že klesá zájem o vedení mládežnických týmů i ze strany rodičů či dalších obětavých dospělých. V současné hektické době ubývá bohužel lidí, kteří mohou dva až tři dny v týdnu opustit zavčas své zaměstnání kvůli tréninku a obětovat i jeden den z víkendu po dobu takřka deseti měsíců.

Tento problém nemá pochopitelně jenom Čechie, ale i řada týmů v okolí. Proto jsme společně s trenéry mládeže z Baníku Zbýšov iniciovali celou řadu jednání, která vedla k vytvoření nového občanského sdružení FKM Kahan. Jsme rádi, že se s námi nad problematikou výchovy fotbalové mládeže scházeli i zástupci dalších klubů jako Říčany, Babice, Příbram, Zakřany, Zbraslav, Veverské Knínice či Domašov.

Ačkoliv stále vítězí často patriotismus a výhled na jeden soutěžní ročník před delší perspektivou výchovy mládeže, tak se nám přesto podařilo učinit jeden konkrétní krok a zahájit činnost FKM Kahan.

Pod touto novou značkou budou hrát v následujícím ročníku mužstva dorostu (krajská soutěž), mladších a starších žáků (krajská soutěž), starší a mladší přípravky (okresní soutěž). Protože jak Čechie Zastávka, tak Baník Zbýšov a pravděpodobně i Sokol Říčany dají zázemí svých hřišť k dispozici těmto týmům, tak se i nadále s mládežnickou kopanou v naší obci budeme setkávat i nadále.

Nově vzniklý fotbalový klub mládeže má samozřejmě sportovní cíle, mezi které patří zachovat v našem regionu krajské soutěže mládežnických týmů a pokud možno hrát tyto soutěže s lepšími výsledky, jak by to mělo odpovídat tradicím kopané u nás.

Stejně důležitým cílem však je i zkvalitnit výchovu fotbalové mládeže a to jak po stránce tréninkové, tak i po stránce motivační – společná soustředění, společné zájezdy, ukázkové tréninkové jednotky,… Přitom bychom chtěli, aby i nadále zůstal fotbal pokud možno masovou záležitostí a krásnou možností jak smysluplně trávit svůj volný čas.

K dosažení výše uvedených cílů bychom potřebovali nejen více dětí, ale i více dospělých. Každý, kdo by nám chtěl pomoci (vlastní prací, finančně, radou,..) je vítán. Děti i my se na Vás všechny moc těšíme.