Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. kolo MUŽI A: Čechie Zastávka - TJ Rajhradice 3:2 (1:0)

10. 9. 2014

Dohrávka 4. kolo I.B třída sk. B

Čechie Zastávka - TJ Rajhradice 3:2 (1:0)

Branky: Rousek, Reiter, Nešpůrek - Pospíšil, Kolečkář

Sestava:

Pospíšil (46. Pohl), Šic, Střecha, Hajdin (82. Bohuslav)

Kronek, Maňásek (86. Kadlčík), Brychta, Reiter

Rousek, Frecer (46. Nešpůrek)

 

Odložené utkání 4. kola, které se neodehrálo pro nezpůsobilý terén, bylo na programu ve středu 10. září. Soupeřem našeho mužstva byl nováček nejnižší krajské soutěže TJ Rajhradice. Úvod utkání patřil našemu mužstvu. Prakticky první naši šanci dokázal už ve 3. minutě zúžitkovat Laďa Rousek, po přihrávce Frecera - 1:0. V 6. minutě se zastřeloval Kronek, ale jeho střela z dálky šla vysoko nad. Hosté měli první šanci v 8. minutě, kdy zahrávali rohový kop a po závaru v našem vápně neskončila tato situace nakonec brankou. Rajhradice postupně v průběhu prvního poločasu vyrovnávají hru. Našim nedůrazem se dostávají ke střelbě a tvorbě slibných šancí. Toto se potvrzuje v 26. minutě, kdy se po nedůrazu naši obrany dostal ke střelbě hostující Kouřil, který pálil těsně vedle. Následovala další střela, tentokrát z druhé strany naši svatyně, skončila mimo. Ve 30. minutě fauloval Hajdin za hranici velkého vápna, kdy za tento zákrok vyfasoval žlutý kartónek. Z následného trestňáku přišla velmi tvrdá tečovaná střela, kterou brankář Prečan vykryl. Před koncem prvního poločasu přišlo slovo opět na naše kluky. Ve 40. minutě naši kluci zakombinovali, ke střele se dostal Maňásek, ale jeho slabá střela nemohla ohrozit hostujícího brankáře. První poločas po skvělém úvodu utkání odehrálo naše mužstvo v útlumu a hosty pouštělo až příliš do hry. 

Druhý poločas začal přesně tak, jak končil ten první. Hosté se v 52. minutě uvolnili krásnou křižnou přihrávkou, kterou zakončovali těsně nad Prečanovou brankou. Následuje 56. minuta, naše obrana se opět nedomluvila, kluci si dávali přednost, toho využili k zakončení hosté, ale tutovou šanci zazdili, tu chytá Prečan. Nevyužití tutovky mohl využít hned na druhé straně domácí Rousek, který ovšem místo nahrávky na lépe postaveného spoluhráče volil střelu, která skončila vedle. V 59. minutě se Rousek objevuje sám před brankářem ve 100% šanci, kterou ovšem nevyužívá. V 60. minutě zahrává Rousek trestný kop, jeho střela končí na spojnici tyče a břevna. V 63. minutě hosté vyrovnávají z rohového kopu, kdy se hlavou prosadil hostující hráč, Prečan nedoskočil na centrovaný míč - 1:1. Vzápětí jsme šli ale opět do vedení. V 64. minutě z rozehrávky na polovině hřiště trefujeme dvakrát břevno, míč skončil po teči v zámezí. Následoval rohový kop, který parádně zahrál Martin Maňásek, kdy míč došel až na Reitera a ten opět posílá Čechii do jednobrankového náskoku - 2:1. V 67. minutě máme další šanci, hlavou zakončoval Střecha těsně vedle. 68. minuta obrovská šance Pohla, který nedal, odražený mič přesně neusměrnil ani Brychta. V 76. minutě hosté zahrávali rohový kop, který dokázal zúžitkovat po chybě Prečana Kolečkář, máme opět vyrovnáno - 2:2. Na to se snažil v 78. minutě zareagovat dnes velmi agilní Rousek, kdy vyslal krásnou dalekonosnou střelu ze 30 metrů, tu ovšem hostující brankář vyrazil. Tlak našeho mužstva vygradoval v 83. minutě, naši kluci vyslali na hostující branku v rychlém sledu dvě pumelice, druhou dokázal uklidit za brankovou čáru Nešpůrek a poslal naše mužstvo opět do vedení - 3:2. Hosté hráli v závěru vše dopředu a snažili se vytvářet tlak na naše hráče a vyrovnat. To si naši kluci bez pohromy pohlídali a s trochou štěstí uhájili domácí výhru a připsali si tak další 3 bodíky do tabulky.