Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sportovní odpoledne pro všechny

14. 6. 2019

TJ Čechie Zastávka, zastoupena odborem ASPV a SK Zastávecká koule uspořádaly v neděli 19. května na hřišti Čechie Sportovní odpoledne pro všechny“. Cílovou skupinou byli především rodiče či prarodiče s ratolestmi, pro které byly nachystány hravé disciplíny. Tyto jsou sice fyzicky nenáročné avšak dostatečně hravé, aby zaujaly nejen děti, ale i doprovod. Z tohoto důvodu, jsme soutěže pojali jako soutěže dvojic, aby se zabavili dospělí i děti. Soutěžilo se ve třech disciplínách.

Mölkky-hra dovezená ze země tisíce jezer- Finska , určená pro zábavu malých i velkých, v nichž se ale pořádá i mistrovství světa.

Kuličky-oblíbená hra našeho dětství, jež dokázala zaujmout i rozhádat nejedno přátelství. Vzpomeňme na bratry ze slavného Poláčkova románu hostinec u kamenného stolu“. Jenž byl také úspěšně zfilmován.

Petang-oblíbená hra Francouzských venkovanů, prezentovaná v nejednom filmu.

Aby si všichni užili, rozdělili jsme si dvojice do tří skupin a ty se postupně vystřídaly na všech stanovištích. Celkem se zúčastnilo 10 dvojic, které se s velkým zaujetím potýkaly s nástrahami her i soubojům mezi sebou.

Na závěr všichni účastníci obdrželi diplomy za účast a nejlepší pak i drobné odměny. Snad se nám pořadatelům a i účastníkům odpoledne líbilo, protože jsme se vzájemně shodli na tom, že si vše po prázdninách zopakujeme, jen ten závěrečný deštík si prý odpustíme.

 

Náhledy fotografií ze složky Sportovní odpoledne pro všechny 2019