Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o akcích uspořádaných oddílem ASPV

7. 9. 2017

 

Cyklovýlet po Bobrůvce

Členové z odboru ASPV se vydali na další cyklovýlet. Tentokráte jeli zdolat Bobrůvku (Loučku). Cestu si rozvrhli na 2 dny s přespáním na chatě u kamaráda „Pedála“ a jeho ženy Zorky.

Cestu zahájily mezi rybníky Horní a Dolní Tis u Píkarce, kam byly dopraveny Markovou dodávkou. Odtud jeli přes Pikárec, Radkov, Jemnici do Strážku. Zde si užily příkrý sjezd s 18% klesáním kopce. Zde se napojili na Bobrůvku, která je na mapě uváděna také jako Loučka. Osvěžili se v restauraci „pod Mitrovem“, kde se také pokochali malou místní zoo. Dále pak pokračovali na „Pedálovu“ chatu, kde strávili odpoledne a část noci v družném rozhovoru. Na tachometru měli najeto 20km.

Po ránu a bohaté snídani se vydali na další cestu. Po překonání 16 brodů a stezek zarostlých kopřivami dorazili do Dolních Louček. Občerstvili se a navštívili soutok Bobrůvky s Libochovkou a pokračovali už po solidních cyklostezkách do Podklášteří. Zde najeli na soutok Loučky se Svratkou. Okomentovali tragický stav vody v Řekách a vyrazily po Svratce do Veverské Bítýšky. Cyklojízdu si zpestřili přenášením kol, po neschůdných cestách, ale zpříjemněnou nádherně kvetlými Bramboříky.

Po obědě v Bítýšce pokračovali přes Hvozdec, Veverské Knínice a Říčany na Zastávku. Cesta je plně uspokojila, najeli 70km a vymýšlí, kam se vydají příště. Cestu absolvovali Emil Chadim, Radek Odehnal, Tonda Kříž a Vlaďa Křivánek.

 

Foto zde

 

 

Turnaj v Bocii

V pátek 25.8 se 3 členové odboru ASPV zúčastnili turnaje v „Boccii“ konaného ve Velaticích a pořádaného regionálním centrem ASPV Brno-venkov ve spolupráci s klubem důchodců Velatice. Proti ostříleným místním borcům jsme spíše sbírali zkušenosti, než bojovali o přední místa, i když několik dílčích úspěchu jsme také dosáhli. Ve svých skupinách jsme nebyli poslední.

Z časových důvodů jsme se pak již nezúčastnily vyhlášení vítězů a posezení u táboráku s místními. Soutěže se zúčastnily Mirka Horáčková, Liba Říhová a Laďa Křivánek.

P.S. Soutěž byla úspěšná, zúčastnilo se 60 účastníků nejen z Velatic. 

 

Foto zde

 

 

Tour de Zastávka

V sobotu 26. srpna proběhl cyklovýlet pořádaný v rámci oslav 110. výročí založení naší TJ. Výletu nazvaného „Tour de Zastávka“ se zúčastnilo 5 mužů a 3 amazonky. Trasa vedená po cyklostezkách kolem Zastávky, vedla přes Zakřany, Příbram, Zbraslav, Litostrov a Říčany. Byla zpestřena občerstvením v kynologickém klubu na Březině, rybníku Bahňáku na Říčkách a koupališti v Říčanech. Výletu přálo počasí a dle účastníků se akce vydařila.

Foto zde

 

Za odbor ASPV Vladimír Křivánek